Ana Sayfa  Kurumsal  Kampanyalar Basından Referanslar Bayim Olur Musun S.S.S. İletişim-Hizmet NoktalarıAna Menü
Çalışma Resimleri

YATAK TEMİZLEME

YATAK HİJYENİ'NİN
DÜNYA'DAKİ TESCİLLİ TEK HİZMETİ EVİNİZDE


Evinizdeki Tek yatak için fiyatımızı sorunuz


İzleyin,Şaşıracaksınız !
Videoyu izlemek için üzerine TIKLAYIN


İzleyin,Şaşıracaksınız !
Videoyu izlemek için üzerine TIKLAYIN
Alerjik rahatsızlıklar dünya'da olduğu gibi Türkiye'de de yükselişte. Ev tozu akarları, alerjenler ve akarların dışkısından beslenen birçok canlıorganizma ve bakteriler sağlığımızı tehdit etmekte.
Alerji, bağışıklık sisteminin belli maddelere karşı aşırı hassasiyetle harekete geçerek aşırı
duyarlılığa neden olma durumudur. Aileden genetik olabileceği gibi alerjenlere maruz kalma
durumunda da vücut   kendini bir nevi savunmaya kalkışır. Bu savunma sırasında vücudun
salgıladığı kimyasallar   iltahaplanmalarave bazı rahatsızlıklara neden olarak yaşam kalitemizi
etkiler.
Yapılmış olan analizlerde, tozun yüksek konsantrasyondaki içeriğinin hepsinin yüksek ve
şiddetli alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği ve sağlığımızı olumsuz etkileyebildiği tespit
edilmiştir.
Yataktaki her bir hareketimizde mite' ın (ev tozu akarı) yüksek alerjen içeren dışkıları havaya
karışarak 30 dakika boyunca havada kalabilir ve bunlar solunum yoluyla akciğerlerimize,
gözlerimize, kulaklarımıza vs. girerler. Birçok insan mite toz akarı'nın dışkılarının tetiklediği
alerjik rahatsızlıklardan dertli olabileceğini fark etmezler.


Yatakların Hijyenik Temizliği, sağlığımız ve yaşam kalitesi açısından oldukça önemlidir. Yatakları derinlemesine hiçbir zaman temizleyemediğimiz için belki de en kirli eşyamızdır. Yatakları asla
yıkama malı ve yıkatılmamalıdır. Bakteri, mite, küf vb. organizmaların çoğalmasına yol açacağı gibi yatağımıza zarar verebilecektir.Hijyenik Olmayan Sağlıksız Ortamlarda mı Yaşıyoruz?Yatakların yoğun bakteri ve canlı organizma barındırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerince de yataklardan alınan numunelerde ortaya çıkarılmıştır. >> okumak için tıklayınız

Yataklarımız, Ev tozu böcekleri(mite), bakteriler, küf ve mantarlar vb. için en uygun yaşama ve üreme koşullarını oluştururlar. Deri döküntüleri, tozlar, ter vs. yataklarımızda ve ev ortamında mevcuttur, genellikle buradan dağılırlar. En kalın çarşaflar, yorganlar dahi mikro parçacıklardan bizi koruyamaz. Sıklıkla ortaya çıkan ev tozu böcekleri(mite-mayt-akar), yatakta bir milyon kadar bulunabilir ve alerji oluşturan dışkılar üretirler ki her hareketimizde toza bulanarak ağız, burun ve göz vs. ulaşıp cilt üzerine yerleşirler. Bu korkulması ve önlem alınmasını gerektiren ev tozu alerjisinin yanında kaşınma, mukoza iltihabı, bronşit, astım, astim, alerji, allerji, nefes darlığı gibi sıkıntılara neden olmaktadır. Ayrıca yataklarda çiş lekeleri ve hijyen problemleri ile de karşılaşılmaktadır.

Alerji-allerji ve bakteri testleriyle POTEMA yatak arındırma ve temizleme sisteminin değeri dünya çapında kabul görmüş patentli, kendi konusunda tek ve evlerde, kurumlarda hizmet veren markadır. Yataklar temizlik robotu, elektrik süpürgesi ile hijyenik hale asla getirilemez. Yataklarımız halı yıkama makinaları ve temizlik robotları ile temizletilmemeli, yıkatılmamalı, yıkamamalıdır.

Hayatımızın üçte bir bölümünü hijyensiz ve tozlu, kirli bir yatakla yakın temas içinde geçirmekteyiz. Yataklar, Toz Akarları(mite-mayt-akar),uyuz böcekleri, bakteri, küf ve deri döküntülerimizden oluşan, hastalıklara müsait enfeksiyon kaynaklarıdır. Araştırmalara göre %98'den fazla yataklar (çocuk-bebek yatakları dahil) kir, ev tozu akarları, uyuz böcekleri, bakteri içeriyor. Kızarık ve yaşlı gözler, şişmiş gözkapakları, kaşınan ve akan burun, öksürük, nefes darlığı yada ciltte kızarıklıklar ile uyanıyorsanız büyük olasılıkla vücudunuz yatağınızdaki toz akarları ve uyuz böceklerinin dışkı/pisliklerine alerjik reaksiyon göstermektedir. Potema ile Arındırma ve Temizleme esnasında yapılan mini laboratuar testleri yatağımızın tehlike sınırlarını, alerjen yoğunluklarını açıkça ortaya çıkarmaktadır.

Hijyen temizlik ekiplerimizce yapılacak Temizliklerin ardından Tavsiye edilen miktarda yatağın yatılan yüzeyine uygulayacağınız, Ev Tozu Akarlarının-mayt-mite üreme ve çoğalmalarını engelleyen (antimite), dışkılarının alerjik etkisini ortadan kaldıran (antialerjen-antialerjik), bakteri ve mikroplara karşı tesirli (antibakteriyel), kötü koku nötrleyici-nötürleyici, hava şartlandırıcı ve parfümlü Potema Yatak Hijyen Spreyi ile de yataklarınız hatta halı ve koltuklarınız ile tüm tekstil yüzeyli eşyalarınız  bile hijyen hale gelecektir.

Annelerimiz Ne Yapardı ?
Önceleri saman yada kuru otla dolu yataklar yılda birkaç sefer değiştirilir ve çuval torbası yıkanırmış. Yatak odaları soğuk ve havadarmış. Daha sonra saman çuvallarının yerini üç parçalı yataklar almış. Bunlar yani pamuk yatak, yün yatak, sünger yatak yılda iki kez yaz başı ve yaz sonu olmak üzere kapımıza gelen hallaç'cılar sayesinde içleri boşaltılıp dövülmek ve havalandırılmak üzere temiz hava ve güneşe çıkartılabiliyor, kılıfları kaynar suda güzelce yıkanıp kurutulduktan sonra tekrar dolduruluyordu. Böylelikle asgari şekilde de olsa eskiden hijyen sağlanırdı.
Günümüzde ise konforlu ve iyi kalitede yaylı, visco elastic, lateks yataklar üretiliyor. Bunun sonucunda yataklar 10-15 yıl kullanılıyor, Ağırlığı ve pratik olmayışından dolayı, yataklar kullanım süreci boyunca karyola veya bazanın içinde üstü örtülü ve havalandırılmadan temizlik ve bakımdan yoksun kalıyor. Bu da beraberinde birçok sağlık sorunlarına neden olabiliyor.


Deneyimli  Potema Hijyenik Hizmet artık Ekibi Evinizde
POTEMA Yatak Arındırma ve Temizleme Sistemi, yatakların yıkanamaz ve enfeksiyon riski taşıması gerçeği üzerine özel olarak üretilmiştir. Bu sistem dünya'da ve Türkiye'de tek olup eğitimli hizmetliler yatağınıza bulunduğu yerde yüksek frekanslı titreşimler oluşturur ve bu esnada yatak içindeki parçacıkları gevşeterek toz haline getirir, ardından yatak için hazırlanmış özel bir vakumla emilmesini yani arınmasını sağlar. Aynı zamanda yoğun UVC (ultraviole) ışınları ile ev tozu böcekleri (mite-mayt), parazitler, bakteriler ve küf mantarlarını geniş kapsamlı olarak yıkarak öldürür ve ardından hijyenin devamlılığını sağlayan Potema Sprey uygulanarak işlem tamamlanmaktadır. Altı aylık periyotlar halinde bir sonraki temizlik randevusu alınarak işlem uygulanır. Ekiplerimiz yataklarınızın hijyenik temizliğinin tekrar yapılması için sizleri bilgilendirecektir.

Potema dünyada evlerin, otellerin, hastanelerin, iş merkezlerinin, askeriyenin, kurumların yatak-koltuk-halı larına hijyenik temizlik hizmeti veren uluslarası profesyonel temizlik firması şirketidir. Bu bir yatak yıkama hizmeti asla değildir. Yatak kılıfları, alezlerin kullanımı Astım, alerji, ev tozu akarı, mite-mayt ve bunların sebeb olduğu hastalıklar rahatsızlıklardan korunma veya kurtulmaya yeterli değildir.

Astım, alerji, ev tozu akarı nedir? Alerjik bünyeli insanların Potema yatak temizleme hizmetini alması , astım-alerji vb. rahatsızlıklardan korunması açısından uluslarası kuruluşlarca, doktorlarınca da test edilmiş, onaylanmış ve TAVSİYE EDİLMEKTEDİR. Ecarf, LGA, Fresenius, Testlabor

Yatakların Hijyenik Temizliği ve Temizleme Mucidimiz Horst Veith tarafından uzun araştırmaların sonucunda ortaya çıkmıştır. Yataklarımızda deri döküntülerimiz sayesinde üreyen, çoğalan ve oradan ortama yayılan mite (ev tozu akarı), onların alerjen ve bize sağlık sorunları oluşturan yoğun alerjen içeren dışkıları ve onlardan beslenen organizmalar bulunmaktadır. Bunlar sağlığımızı muhtelif rahatsızlıklara sebebiyet vererek (alerji,alelerji,astım,ciltte hassasiyet,solunum yolu rahatsızlıkları vb.) doğrudan etkilemektedir. Mite 'lar yataklarımızda milyonlara ulaşan adette çoğalmakta ve sağlığımızı tehdit edebilmektedir. Bu yüzden yatakların hijyen - hijyenik temizliği temizleme işlemi çok önemlidir. Potema'nın verdiği bu hizmet bir yıkama - yıkatma işlemi değildir, kuru sistem hijyene dayalı bir hizmettir.


Yatak ve Yatak Odalarınız ile ilgili temizlik tavsiyeleri

Anahtar Kelimeler
Potema temizleme yatak nasıl temizlenir halı nasıl temizlenir koltuk nasıl temizlenir ev temizliği yatak temizliği koltuk temizliği halı temizliği hijyen sprey hijyenik temizlik yatak hijyeni halı hijyeni koltuk hijyeni antibakteriyel sprey
astım astımdan korunma yolları facebook google alerji allerjik allerjik rinit alerji testi ev tozu akarı mite antimite mayt bakteri mikrop küf böcek geniz akıntısı otel hastane yurt işmerkezi temizliği cami halılarını yıkamamalı cami halı temizliği koltukları yıkamamalı yatakları yıkamamalı antibakteriyel kuru temizlik kuru temizleme antialerjik horst veith frank veith sultanahmet cami süleymaniye cami selimiye cami rixos maxxroyal susesi sueno cornelia gloria istanbul potema carpet cleaner bayilik veriyor antalya bayilik esasları bayim olur musun bayiler aranıyor
istanbul bayilik ankara bayilik bursa bayilik izmir bayilik tekirdağ bayilik edirne bayilik kırklareli bayilik çanakkale bayilik balıkesir bayilik kocaeli bayilik sakarya bayilik bolu bayilik düzce bayilik zonguldak bayilik samsun bayilik rize bayilik trabzon bayilik sinop bayilik ordu bayilik kırıkkale bayilik amasya bayilik konya bayilik kayseri bayilik antalya bayilik mersin bayilik muğla bayilik aydın bayilik bodrum bayilik kuşadası bayilik ısparta bayilik burdur bayilik malatya bayilik tunceli bayilik muş bayilik gaziantep bayilik mardin bayilik kadıköy bayilik ataşehir bayilik maltepe bayilik kartal bayilik pendik bayilik şişli bayilik üsküdar bayilik beyoğlu bayilik beşiktaş bayilik küçükçekmece bayilik büyükçekmece bayilik beylikdüzü bayilik silivri bayilik sarıyer bayilik çankaya bayilik keçiören bayilik oran bayilik beykoz bayilik yapay zeka nedir nasıl yapılır slime facebook youtube google mozilla twitter seyahat tatil hotmail iphone sahibinden son dakika bebek anne türkiyekazanacak antibiyotik yataktan kalem çiş leke çıkarma

2017 © potema.com.tr - Yonca Sistem

Kullanıcı Adı Şifre